W co powinien być wyposażony nowoczesny bus?

Wynajem busów stał się równie popularną usługą, co wynajem autokarów. Nic w tym dziwnego. To optymalny środek transportu, gdy podróżujących ma być więcej, niż przewidziano miejsc w samochodach osobowych, lecz mniej, by wynajmować cały autokar. Busy wynajmowane są zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne. Na co warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy? W co powinien być wyposażony nowoczesny bus? Przekonajmy się!

Wygodne siedzenia

Starsze pokolenia pamiętają jeszcze autokary, w których dłuższa podróż była prawdziwą katorgą ze względu na niezbyt wygodne siedzenia. W nowoczesnych busach miejsca siedzące zaprojektowane są tak, by fotel dawał wygodne oparcie plecom, a siedziska nie były ani za twarde, ani za miękkie. Oparcie i zagłówek zazwyczaj dadzą się regulować, by jeszcze wygodniej rozsiąść się na dłuższą trasę. Warto zwrócić uwagę na ilość miejsca na nogi i szerokość siedzeń. Im są większe, tym lepiej! Spójrz też, czy każdy pasażer będzie miał wystarczająco dużo miejsca na bagaż podręczny.

Wydajna klimatyzacja

Jeśli planujesz wynajem busa dla swoich pracowników, klientów czy gości, upewnij się, że pojazd jest klimatyzowany. W dzisiejszych czasach powinno być to absolutnym standardem. Podróż kilku osób w stosunkowo małym pojeździe może w przeciwnym razie okazać się koszmarem w upalny dzień. Zwróć uwagę, czy pojazd ma przyciemniane szyby lub zasłonki, aby pasażerowie mogli ukryć się przed rażącym słońcem.

Stoliki w fotelach, indywidualne oświetlenie, TV z DVD

Wynajmując busa na krótsze trasy, nie musisz zastanawiać się nad dodatkowymi udogodnieniami, jednak jeśli podróż ma trwać co najmniej kilka godzin, pomyśl o nich. Sprawdź, czy pasażerowie będą mogli korzystać z indywidualnego oświetlenia nad każdym fotelem oraz, czy w fotelach przed nimi znajdują się składane stoliki. Niektóre busy wyposażone są w telewizor z DVD, podróż więc można umilić sobie, oglądając włączony przez kierowcę film.